Venture Informatisering Adviesgroep NV, kortweg VIAgroep is gevestigd in Den Haag en ingeschreven in het handelsregister Haaglanden onder nummer 164.764.
Een mooie stap naar overzicht, inzicht en eenvoud in het begrijpen van organisaties en een mooie stap naar het verbeteren van aansturing. Met vriendelijke groet, Ferdinand Griesdoorn
Interessant en tegen reductie van complexiteit zal niemand bezwaar hebben. Maar het is wel de vraag hoe complexiteit hier wordt gemeten. Ik krijg de indruk dat het hier gaat om het op abstract niveau modelleren van interacties, gegeven een bestaande taakverdeling om een simpeler model te krijgen. Maar, zou het niet veel zinvoller zijn complexiteit te meten in het aantal relaties per knooppunt (desgewenst individuele medewerker of afdelingen)? Dan is de complexiteit alleen te reduceren door het werk zo te (her)verdelen dat er minder relaties (of afhankelijkheden, zie Thompson 'interdependencies') noodzakelijk zijn om het primaire proces van klantenorders vervullen plaats te laten vinden. Zowel Lean als de moderne sociotechniek doen dat door het maken van onafhankelijke stromen (met veelal een functionele, activiteit gebaseerde structuur. Pas als je op die manier complexiteit hebt gereduceerd lijkt mij dat het zinnig wordt om de overblijvende relaties 'DEMO-grafisch' in kaart te brengen.
Interessante interviews van Pascal Ravesteijn en Anita Bosman over eCF
Leuk artikel! Ga hier zeker even naar googlen!